Správná péče o dětské oblečení

Správná péče o dětské oblečení />

Dětské oblečení vyžaduje opatrnější zacházení, zejména oblečení pro novorozence. Zpravidla oblečení pro děti do jednoho roku  perou zvlášť. Na praní je třeba vybírat jemné čisticí prostředky. V současné době výrobci čisticích prostředků odlišují oddělené směry péči o dětské oblečení. Jedná se o speciální prášky na praní, odstraňovače skvrn, oplachové prostředky apod.

Pro praní prádla novorozenců doporučujeme používat pouze speciální prášky nebo dětské mýdlo. Zejména je důležité dodržovat všechny potřebné předpisy, protože dětská kůže je velmi jemná, a její citlivost – zvýšená. Kůže batolat je náchylnější k alergickým reakcím, včetně těch, které jsou způsobene použitím prášků. Proto nestojí za to používat běžné bělící prostředky a odstraňovače skvrn. Oplachové prostředky musí být také používány s opatrností, ačkoliv dělají naše spodní prádlo měkčí, oblečení pak voní lépe, ale zároveň se hůr smývají a mohou zůstat na oblečení.

Oděv pro starší holčičky a chlapce již nevyžaduje takovou snaživou péči. Chcete-li, aby oblečení vašeho dítěte zachovalo krásný vzhled a funkčnost po dlouhou dobu, musíte znát a pamatovat si základní pravidla péče, a to :

- Prát dětský oděv jemnými čisticími prostředky bez agresivních bělících prostředků a odstraňovačů skvrn;

- Oblečení pro novorozence a děti do jednoho roku se perou zvlášť od věcí dospělých;

- Dětské oblečení je třeba řádně vymáchat. Pokud perete ručně, není nadbytečné promáchat 3-4 krát.

- Před praním v pračce je třeba dětské oblečení nejprve roztřídit podle barev a druhů tkanin i použivat různé režimy mytí, takhle oblečení nepustí barvu;

- Než začnete praní prádla, pořádně si přečtěte návod na údržbu na štítku.

Pokud budete postupovat podle těchto jednoduchých pravidel, oblečení vašich dětí bude vždy vypadat skvělé a dlouho se nosit. Malé děti se zabývají hrami a zábavou, není pro nich tak důležitý vzhled, takže za čistotu oblečení jsou zcela zodpovědní rodiče, totiž maminky. Čistota oblečení ovlivňuje zdraví dítěte, takže dětské oblečení vyžaduje specialní, opatrné zacházení.